Posjet završnih razreda farmaceutskih tehničara Mandis Pharm-u
22. siječnja naši su učenici završnih razreda smjera Farmaceutski tehničar, u pratnji strukovnih profesora, posjetili zdravstvenu ustanovu Mandis Pharm. Ustanova Mandis Pharm obuhvaća 18 ljekarni i 8 specijaliziranih prodavaonica diljem Hrvatske. Uz redovitu ljekarničku skrb ljekarnici pružaju dermokozmetičku, nutricionističku te fitoaromaterapijsku skrb i savjetovanje.
Bilo je zanimljivo upoznavanje prostora ljekarničke jedinice na Trgu Republike Hrvatske kao i web ljekarne. Ugodno smo se iznenadili zatekavši našeg prošlogodišnjeg maturanta Artura Piskunova podrijetlom iz Ukraijne na poslovima pripreme i pakiranja naručenih preparata. Lijep primjer stručne i profesionalne edukacije, uspješnosti i suradnje koja ne poznaje granice.
Kako je 18. siječnja obilježen Dan ružičaste vrpce, tim povodom smo poslušali stručno predavanje koje su održale kolegice iz ljekarne. Tema predavanja bila je „HPV – prevencija i liječenje“.
Kako su posjet i predavanje doživjeli naši učenici opisala je Valentina Ledinski učenica 4.b razreda: „Predavanje je bilo vrlo informativno i korisno. Tema je bila obrađena na zanimljiv i razumljiv način. Magistre farmacije su nam objasnile što je HPV, kako se prenosi, koje su posljedice infekcije te važnost prevencije, poput cijepljenja i redovitih pregleda. Posebno nam se dojmila interaktivnost predavanja – imali smo priliku postavljati pitanja i dobiti odgovore na sve što nas zanima, te smo na kraju imali i kviz. Atmosfera je bila ugodna, predavači su pokazali veliko znanje i strpljenje. Nakon predavanja, osjećali smo se osvještenije o važnosti brige za svoje zdravlje i zdravlje drugih. Sve u svemu, ovo iskustvo bilo je vrlo pozitivno i poticajno.“
Doista pravi dokaz da se kontinuiranim edukacijama, aktivnim i stručnim djelovanjem te ljekarničkim kompetencijama još više pridonosi zdravlju.
Dragica Begić