Poštovani roditelji/skrbnici i budući učenici naše škole,

Natječaj za upis učenika u 1. razred za školsku godinu 2023./2024. nalazi se u prilogu.

Nakon objave konačne ljestvice poretka, ukoliko se nalazite unutar upisne kvote, molimo da ispunite online upitnik za odgovarajući program koji će biti dostupan u opisu svakog programa niže na stranici (od 7. srpnja). Nakon popunjavanja upitnika pošaljite traženu dokumentaciju na e-adresu za željeni smjer ili donesite osobno u Zdravstveno učilište 10. srpnja od 12 do 17 sati ili 11. srpnja od 9 do 14 sati. Dokumente elektronički može poslati samo roditelj/skrbnik.

Ponuđeni strani jezici u školi su njemački i engleski jezik – učenik odabire samo jedan. Ukoliko učenik želi odabrati strani jezik  koji nije učio u osnovnoj školi minimalno 4 godine, treba izaći na provjeru poznavanja istog. Detaljnije, molimo provjeriti tekst natječaja.

Provjera ručne spretnosti  za program DENTALNI TEHNIČAR/TEHNIČARKA

1. Provjera ručne spretnosti za učenike s TUR koji su prijavili interes za smjer dentalni tehničar bit će provedena 23. lipnja 2023. (petak) u 14 sati. Ove učenike u srednju školu usmjerava Gradski ured za obrazovanje, sport i mlade. Provjeri će u ovome terminu moći pristupiti isključivo učenici čije ime dobijemo na prethodnom popisu od Gradskog ureda.
  2. Provjera ručne spretnosti za ostale učenike koji su prijavili smjer dentalni tehničar bit će organizirana 5. srpnja 2023. (srijeda) u 9 i 12 sati. Obavezno je prijaviti jedan od ponuđena dva termina. Detaljnije, molimo provjeriti tekst natječaja.

VRIJEDI ZA  SVE KANDIDATE:

Molimo da učenici budu ispred glavnog ulaza Zdravstvenog učilišta (Medvedgradska 55) 15 minuta prije početka provjere.

Na provjeru učenica/učenik treba donijeti:

1. identifikacijsku ispravu s fotografijom
  2. kemijsku olovku plave ili crne boje

Provjera ručne spretnosti  traje do 30 minuta i sastoji se od tri zadatka:

• zrcalna slika
  • oblikovanje žice prema predlošku
  • precrtavanje prema predlošku

Rezultati će biti vidljivi u profilu učenika u aplikaciji e-upisi:

• za kandidate s TUR 23. lipnja 2023. od 16 sati
  • za kandidate u redovnom postupku 6. srpnja 2023. od 12 sati

Za sve upite oko postupka, nazovite broj pedagoške službe Zdravstvenog učilišta: 01/555 21 66 ili 01/555 21 67.

Nastava se odvija u dvije smjene. Vježbe i strukovna praksa odvijaju se u školskim specijaliziranim učionicama i suradničkim ustanovama izvan škole.

Škola nema dvoranu za nastavu TZK. Nastava se odvija u dvoranama koje uspijemo dogovoriti uz financijsku podršku Osnivača. Dijelom se može odvijati na vanjskim sportskim terenima na Bundeku.

Detaljne informacije o upisu pojedinog smjera:

BODOVNI PRAG: 70 bodova

PROVJERA ZNANJA STRANOG JEZIKA (koji je uvjet za upis, a učenik ga nije učio u OŠ):

23. lipnja 2023. godine u 14 sati, za učenike s TUR

5. srpnja 2023. u 9, odnosno 12 sati, za ostale (pisani zahtjev za provjerom znanja jednog od ta dva strana jezika do 19.06

1. e-upisnica (potpisana od strane roditelja i učenika)
  2. potvrda školskog liječnika o nepostojanju kontraindikacija (u skladu s Jedinstvenim popisom zdravstvenih kontraindikacija MZO-a)
  3. dokazi o ostvarivanju prava posebnog elementa vrednovanja kandidata – dodatni bodovi (ukoliko postoje)

11. srpnja 2023. godine od 9,00 do 13,00 sati

na e- adresu zdravstveno.laboratorijski.teh@gmail.com ili osobno u Zdravstveno učilište, Medvedgradska 55, Zagreb.

BODOVNI PRAG: 61 bod

23. lipnja 2023. godine u 14 sati, za učenike s TUR

5. srpnja 2023. u 9, odnosno 12 sati, za ostale učenike (pisani zahtjev za provjerom znanja jednog od ta dva strana jezika do 19.06 poslati

1. e-upisnica (potpisana od strane roditelja i učenika)
  2. svjedodžba medicine rada o nepostojanju kontraindikacija (u skladu s Jedinstvenim popisom zdravstvenih kontraindikacija MZO-a)

11. srpnja 2023. godine od 9,00 do 13,00 sati

na e- adresu sanitarni.tehnicar.zuz@gmail.com ili osobno u Zdravstveno učilište, Medvedgradska 55, Zagreb.

BROJ RAZREDNIH ODJELA: 2

BROJ UČENIKA I. RAZREDA: 52

BODOVNI PRAG: 73 boda

11. srpnja 2023. godine od 9,00 do 13,00 sati

na e- adresu farmaceutski.tehnicar.zuz@gmail.com ili osobno u Zdravstveno učilište, Medvedgradska 55, Zagreb.

BODOVNI PRAG: 63 boda

10srpnja 2023. godine od 12,00 do 17,00 sati i

11. srpnja 2023. godine od 9,00 do 13,00 sati

na e- adresu medicinski.kozmeticar.zuz@gmail.com ili osobno u Zdravstveno učilište, Medvedgradska 55, Zagreb.

BODOVNI PRAG: 71 bod

PROVJERA RUČNE SPRETNOSTI:

5. srpnja 2023. u 9, odnosno 12 sati, za ostale učenike

Svi kandidati su obavezni prijaviti izlazak na
provjeru ručne spretnosti i odabrati vrijeme u kojem će pristupiti provjeri barem 3 dana
prije provedbe na adresu dentalni.tehnicar.zuz@gmail.com . Potrebno je ostaviti i kontakt
roditelja.

11. srpnja 2023. godine od 9,00 do 13,00 sati

na e- adresu dentalni.tehnicar.zuz@gmail.com  ili osobno u Zdravstveno učilište, Medvedgradska 55, Zagreb.

BODOVNI PRAG: 68 bodova

10 srpnja 2023. godine od 12,00 do 17,00 sati i

11. srpnja 2023. godine od 9,00 do 13,00 sati

na e- adresu dentalni.asistent.zuz@gmail.com ili osobno u Zdravstveno učilište, Medvedgradska 55, Zagreb.

BODOVNI PRAG: 70 bodova

23.lipnja 2023. godine u 14 sati, za učenike s TUR

11. srpnja 2023. godine od 9,00 do 13,00 sati

na e- adresu fizioterapeutski.tehnicar.zuz@gmail.com ili osobno u Zdravstveno učilište, Medvedgradska 55, Zagreb.